ZAMBERLAN PATARIA, KAIP TEISINGAI PRIŽIŪRĖTI ŽYGIO BATUS
Žinoti, kaip teisingai valyti batus, labai svarbu kiekvienam, turinčiam žygio batų porą. Tinkamai prižiūrint batus, techninės savybės išliks ilgiau ir galėsite ilgiau džiaugtis savo turimais batais.
Grįžus po kelių dienų žygio arba po kelių valandų pasivaikščiojimo, reikėtų atlikti kelis veiksmus.
Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti prieš pradedant valyti Zamberlan batus, yra nuimti raištelius (1 pav.). Tada žygio batus reikia nuplauti šalto vandens srove (2 pav.). Jeigu batai yra labai nešvarūs, galima naudoti švelnų arba neutralų muilą, kad būtų lengviau valyti.
3 ir 4 pav. susiję su batų džiovinimu: būtina išimti vidpadžius ir palikti batus džiūti vėsioje ir vėdinamoje vietoje.
DĖMESIO: negali būti jokio tiesioginio kontakto su šilumos šaltiniais, tokiais kaip ugnis, radiatoriai, elektriniai šildytuvai ar katilai, nes gali lūžti arba susitraukti oda, pažeisti pado sukibimą su batviršiu arba gali atsiskirti padas.
Jei Zamberlan žygio batai išdžiūvo veikiant šilumos šaltiniams ir yra pažeisti, garantija nebegalioja.
Geriausias dalykas yra leisti žygio batams išdžiūti, vengiant tiesioginių saulės spindulių. Norint išlaikyti formą džiovinimo metu, patartina į batą įkišti laikraščio.
Batams išdžiuvus, reikia pasirūpinti viršutine dalimi, kad ji nesugadintų ir ilgainiui pailgėtų jų patvarumas.
Jeigu batai pagaminti iš pilnos odos (5A-1 pav. ir 5A-2 pav.), Zamberlan® Hydrobloc® kremą patartina tepti tiesiai ant bato paviršiaus, kuris turi būti švarus ir sausas, ir jį paskirstyti per viso bato paviršių minkštu šepetėliu.
Žygio batų priežiūrai būtina naudoti tam skirtas specialias priemones, nes aliejai ir natūralūs riebalai puikiai maitina odą, tačiau per daug juos naudojant batviršis gali tapti per minkštas ir deformuotis.
Baigus šį žingsnį, leiskite batams kelias valandas pastovėti, kad tinkamai įsigertų naudojami produktai, o tada juos būtų galima poliruoti.
Jei viršutinė dalis yra nubuko odos, nubuko ir audinio arba zomšos ir audinio mišinio (5B pav.), geriausia naudoti produktą Hydrobloc® Zamberlan® purškiamą balzamą.
Gerai suplakę užpurškite du sluoksnius ant švaraus ir sauso viršutinio paviršiaus, purškite maždaug 20 cm atstumu ir palaukite apie 5 minutes tarp pirmo ir antro purškimo. Taip pat tokiu atveju prieš avėdami batus palikite juos kelioms valandoms pastovėti, kad priemonė įsigertų.
Jeigu batai yra su odiniu pamušalu (6 pav.), patartina nuvalyti pamušalą drėgna šluoste, leisti išdžiūti ir užtepti lengvą Hydrobloc® kremo arba purškalo sluoksnį, kuris pamaitina odą, išlaikydamas ją minkštą ir elastingą. Batus naudokite tik po keletos valandų.
Kiti naudingi patarimai kalnų batų priežiūrai:
Patikrinkite raištelius: prižiūrint batus raišteliai yra svarbus elementas. Jie paprastai tarnauja ilgai, tačiau laikui bėgant gali susidėvėti ir nutrūkti. Dėl šios priežasties svarbu juos nuolat tikrinti. Galima naudoti kitokius raištelius nei siūlo Zamberlan®, tačiau atminkite, kad jie turi atitikti GORE-TEX® reikalavimus, kad būtų garantuotas batų atsparumas vandeniui. Ekskursijose, ypač atokiose vietovėse, visada patartina turėti porą pakaitinių raištelių.
Sintetinis vidinis pamušalas: nereikalauja ypatingo dėmesio; tiesiog po kiekvieno naudojimo naudokite šiltą, drėgną skudurėlį, nuplaukite ir palikite išdžiūti.
Odinis pamušalas: šių tipų pamušalai suteikia ypatingą komfortą, tačiau turi būti reguliariai apdorojami, kad išlaikytų savo savybes. Pėdų prakaitas iš tikrųjų gali pakenkti arba pakeisti rūgštingumą. Dėl šios priežasties rekomenduojame pamušalą nuvalyti šilta ir drėgna šluoste, tada leisti išdžiūti. Galiausiai užtepkite ploną Hydrobloc® Zamberlan® kremo arba purškalo sluoksnį.
Padas: padus reikia stebėti laikui bėgant; po žygio svarbu patikrinti, ar po padais nėra įstrigusių akmenų, o jei jų yra, tai juos pašalinti. Taip išvengiama pado pažeidimo.
Vidpadžiai: juos reikėtų reguliariai valyti ir, atsižvelgiant į reguliarų avalynės naudojimą, patartina juos keisti kartą per 6 mėnesius arba bent kartą per metus. „Zamberlan®“ siūlo kelis pakeitimo variantus pagal jūsų poreikius.
Pašalinkite kvapus: norint kovoti su blogu ir nemaloniu kalnų batų kvapu, paslaptis yra naudoti talko miltelius arba natrio bikarbonatą. Būkite atsargūs ir nedarykite to per dažnai ir atminkite, kad pakanka nedidelio kiekio.
Kur laikyti žygio batus: jei norite išlaikyti odos kokybę ir tinkamą formą, turite juos laikyti normalios ir pastovios temperatūros (apie 18-20 °C) vietoje. Venkite vietų, kuriose ilgą laiką yra per šalta arba per karšta.
Paskelbta:
Patarimai
Palikti komentarą